Блог

Поради щодо вибору собаки в притулку

Давайте поговоримо, про те, як вибрати собаку або цуценя у притулку.

Ви вперше у притулку

Ви щойно прибули до місця притулку і прогулялися в розпліднику або навколо ящиків, в яких собаки чекають на нову родину. Раптом є такий, який вражає ваше серце. Чи можна довіряти коханню з першого погляду, чи ризикуємо розчаруватися?

Особливості притулків

Унікальною характеристикою тварин у притулках є те, що тварини уже мешкали з іншим господарем, але через погане спільне проживання, нерозуміння поведінки, особливі обставини або навіть зміну способу життя стали покинутими людиною. Є також цуценята, знайдені на вулиці або “здані на зберігання”, як сміттєві баки, біля дверей асоціацій захисту тварин.

Невідомих обставин настільки багато, тому досвід та спостереження персоналу є надзвичайно важливими для виявлення можливих рис, які не відповідають вашому повсякденному життю.

Знайдіть відповідність людина – собака

Як і при виборі породи собак, ніколи не слід нехтувати співвідношенням свого темпу життя з відомими потребами тварини. Собаку, яка не може контролювати силу свого укусу, не можна розміщувати в оточенні з дітьми. Тварини, які виявляють надмірний страх перед чимось новим, будуть ще більше страждати коли прибувають до центру міста, де постійно стимуляція та шум.

Співробітники та волонтери живуть із мешканцями притулків щодня, тому їх рекомендації дуже корисні щодо темпераменту та фобій кожної тварини. Запитайте їх, чи той, кого ви приваблюєте, уживається з собаками, котами, дітьми, чоловіками та жінками, літніми людьми, інвалідами тощо … якщо це є частиною вашого оточення. Немає сенсу запитувати їх про терпимість до людини, яка користується інвалідним візком, якщо, наприклад, зустрічі з такими людьми дуже обмежені. І навпаки, якщо ви живете біля школи, для вас дуже важливо, щоб велика кількість молодих людей не сприймалась собакою неприязно.

Собака, адаптована до вашого ритму життя

Ми уникатимемо взяти дуже велику, громіздку породу собаки, якщо, наприклад, звикли бігати протягом години щовечора. І недарма: такий собака не може стати компаньйоном у вашому улюбленому занятті! Так само, якщо ваш графік перевантажений або ви домочадці, цуценя, якому потрібно соціалізуватися, не зможе відповідати вашим очікуванням. Подумайте, адже повернення до притулків з причин несумісності чи недостатньої підготовки, на жаль, не рідкість.

Лоранс Брюдер Сержант

Експерт із собачої поведінки, директор  школи біхевіорист  Vox Animae та автор-експерт для Biogance.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *